poniedziałek, 02 grudnia 2013
Opinie o szkoleniach sprzedażowych i marketingowych Adriana Kołodzieja.

Każdemu marzy się sowity zarobek za swoją pracę. Szczególnie jeśli jest się z zawodu handlowcem, sprzedawcą czy prowadzi się własny biznes to pragnienie sporych przychodów jest naprawdę ogromne. Nie każdy jednak potrafi znaleźć drogę do dużych pieniędzy tak samemu z siebie.

 

Jeśli jednak ma się w sobie ogromne przekonanie o potrzebie zarabiania okrągłych sumek to warto zainwestować co nieco czasu, pieniędzy i zaangażowania w zdobycie wiedzy jak dojść na sam szczyt. Nie ma oczywiście potrzeby biec na oślep przez mgłę. Wielu doradców skutecznie pomoże wypracować swój warsztat zawodowy albo pokierować firmą lub działalnością we właściwym kierunku, prosto w stronę sukcesu.

 

Przykładowo konsultant biznesowy Adrian Kołodziej poprowadził już nie jednego przedsiębiorcę w stronę zwiększenia sprzedaży i dochodów. Wszystko dzięki odpowiednim działaniom takim jak opracowane strategie biznesowe, sprzężone ze sobą działania marketingowe, no i przede wszystkim duży nacisk na rozwój osobisty, bez którego tak naprawę ani rusz.

 

Do Kołodzieja można wybrać się nie tylko na indywidualne konsultacje biznesowe, ale także na grupowe szkolenia organizowane dla wszystkich chętnych. Zdradza on w trakcie najróżniejsze sztuczki i techniki jeśli chodzi o zarabianie w Internecie i e- marketing.

 

Jego kurs zarabiania okazał się być niezmiernie skuteczny, co potwierdzają osoby, które z niego skorzystały. Można natrafić na bardzo wiele pochlebnych opinii na ten temat, a także na świadectwa potwierdzające rzeczywiste zwiększenie przychodów dzięki zastosowani się do porad coacha.

 

Coaching Adriana Kołodzieja okazał się też dla wielu nie tylko pomocny w marketingu przekładającym się na podniesienie wyników sprzedaży, ale także sprzyja życiowemu rozwojowi. Jest to swego rodzaju life coaching, który pomaga zarówno gdy w życiu panuje okres hossy jak i bessy. Nigdy przecież nie ma tak, że zawsze idzie jak po maśle. Czasami jest pod górkę i to bardzo stromo. Na to też trzeba być gotowym. Pomogą w tym skuteczne wskazówki i porady Adriana Kołodzieja na forum.

 

Warto korzystać ze wszystkich możliwości jakie istnieją. Okazuje się, że jest ich naprawę sporo. W grę wchodzą także rozmaite filmy szkoleniowe i instruktarzowe, konferencje video, pomocne webinary. Mając tego rodzaju wsparcie naprawdę nie można nie zajść wysoko. Dysponuje się, bowiem pełnym orężem do walki o sukces.czwartek, 28 lutego 2013
Problemy rodzinne a wizyta u psychologa.Każda rodzina ma swoje sekrety i tajemnice. W każdej rodzinie jest raz lepiej a raz gorzej. Czasem daje oparcie a czasem potrafi przytłoczyć. Tak czy inaczej tylko w rodzinie człowiek może się faktycznie odnaleźć i poczuć szczęśliwy.

Gorzej jeśli rodzina boryka się z problemami a jej członkowie nie potrafią się porozumieć. Czasem niektórzy walczą z jakimś bólem i nie chcą podzielić się jego przyczyną. Inni chorują lub niedomagają. Jeszcze inni nie radzą sobie z wyzwaniami dnia codziennego.

Kiedy czujemy, że w naszej rodzinie zaczyna się dziać źle to nie powinniśmy w żadnym wypadku czekać z założonymi rękami na dalszy rozwój wypadków ale powinniśmy czym prędzej przeciwdziałać. Od naszej bowiem postawy zależeć będzie przyszłość naszych relacji rodzinnych.

Skuteczną pomoc zapewni z całą pewnością psychologue rodzinny Legnica. Dzięki jego wsparciu o wiele łatwiej rozwiąże się problemy a także dotrze do ich źródeł. Co wbrew pozorom wcale nie jest takie proste na własną rękę. Warto więc zawczasu poszukać odpowiedniego wsparcia.

Trzeba tylko pamiętać, że nawet bardzo dobry psycholog w Legnicy nie jest cudotwórcą i za pomocą czarodziejskiej różdżki nie zmieni naszej rzeczywistości. My musimy tego dokonać a zdecydowanie łatwiej nam to przyjdzie pod okiem specjalisty, który postara się prawidłowo nas ukierunkować i wskaże nam właściwą drogę myślenia. Zatem warto sprawdzić ofertę.


sobota, 05 stycznia 2013
Dziś odmienny temat, ale również ważny.

Psychoterapia małżeńska w Legnicy wynika z potrzeby znajdowania przyczyny nieporozumień panujących w związku. Partnerzy uczą się tej sztuki a przy tym umiejętności rozwiązywania konfliktów poprzez zmianę wzajemnych postaw. Terapia małżeńska Legnica może mieć miejsce podczas wspólnych wizyt albo też oddzielnie.


Podczas konsultacyjnej wizyty psycholog w Legnicy udziela porady psychologicznej. Wtedy dochodzi do określenia kłopotu oraz oczekiwań pacjenta i przedstawienia możliwości pomocy. Psycholog przy wykorzystaniu analizy osobowości przygotowuje zarys leczenia i oczekiwanych jego efektów.

Psychologia jest dziedziną rozkwitającą w ostatnim stuleciu bardzo intensywnie. Dużo wyjątkowych specjalistów poświęca się jej w zupełności. Cały zachód po to żeby pomagać klientowi w skuteczniejszym rozumieniu siebie, swoich kłopotów i ich przyczyn. Pomoc psychologa ma dopomóc pacjentowi w pozbywaniu się problemów najróżniejszych.Aby psychoterapia dała jak najlepsze plony powinna być właściwie dobrana i wykonywana przez fachowca o wysokich kwalifikacjach i z praktyką. Doświadczony psycholog Legnica odpowiednio zdiagnozuje potrzeby pacjenta i zaoferuje najlepszą z możliwości terapii.


Doświadczony psycholog w Legnicy oferuje również mediacje, które dają możliwość na łagodzenie sporów pomiędzy jakimiś stronami. Mediacje Legnica  polegają na poszukiwaniu wzajemnego ustalenia w różnego rodzaju sporach, które byłoby możliwe do uznania przez każdą ze stron.

Standardowo stosuje się kilka możliwości pracy z klientem za pospolity pakiet usług które wykonuje niejeden dobry psycholog w Legnicy. Mamy do dyspozycji najpospolitszą formę wsparcia jaką jest psychoterapia indywidualna. Oczywiście coraz bardziej rozpowszechniona jest też psychoterapia legnica grupowa, w czym specjalizuje się coraz więcej fachowców.

Terapia indywidualna to z reguły prowadzona ewentualność usług. Dobry psycholog Legnica w czasie jej trwania stosuje najskuteczniejszą metodę dostosowaną do sytuacji  opierającą się na rozmowie. W czasie psychoterapii klient uczy się rozpoznawać źródło swoich problemów i dobierać sposoby radzenia sobie z kłopotami.


Początkowa forma kontaktu to zazwyczaj porada psychologiczna. Oczywiście w dalszej kolejności mamy możliwość liczyć na innych usług. Wśród nich znajdzie się terapia rodzinna lub też terapia małżeństw. Te formy pomocy stają się coraz popularniejsze także u nas. W grę wchodzić może także interwencja kryzysowa w nagłych wypadkach a także mediacje. Osoby poszukujące lepszego zrozumienia samego siebie mają możliwość wykorzystać diagnostykę psychologiczną.

niedziela, 14 sierpnia 2011
Prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów

Jeżeli nasze przedsiębiorstwo podlega ustawowemu obowiązkowi prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów to odpowiedzialność za rzetelne i solidne prowadzenie takiej ewidencji spada na właściciela przedsiębiorstwa. Jeśli podjęta zostanie decyzja o oddelegowaniu prowadzenia księgowości do zewnętrznej firmy takiej jak biuro rachunkowe lub też osoby prowadzącej takiego typu działalność, to odpowiedzialny staje również ten podmiot. Osoba zajmująca się prowadzeniem różnego rodzaju ewidencji w danej firmie musi być świadoma jak dużą wagę ma odpowiednia rzetelność i terminowość w prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów. Docenia się to zwłaszcza w momentach kontroli przeprowadzanej w firmie przez organ kontrolujący. Warto tutaj nadmienić, że w takich momentach opłacalne jest prowadzenie rachunkowości przez biuro rachunkowe, nie tylko ze względu na mniejsza odpowiedzialność za ewentualne błędy w ewidencjach, ale też ze względu na doświadczenie pracujących tam księgowych. Podczas kontroli z pewnością takie doświadczone osoby będą w stanie lepiej obronić podjęte decyzje, zwłaszcza gdy kwestionowane są wydatki np. wrzucenie konkretnego wydatku w koszta. Pamiętajmy też, że podatkową księgę przychodów i rozchodów możemy prowadzić do tego momentu, dopóki nie przekroczymy określonych w ustawie o rachunkowości limitów obrotu dla danego przedsiębiorstwa. Od tego momentu będzie zobowiązania do sporządzania ksiąg rachunkowych. Dane przedsiębiorstwo może również dobrowolnie zrzec się prawa do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, w następstwie czego automatycznie zobowiązuje się do sporządzania ksiąg rachunkowych.Zmiany w prawie dotyczące faktur VAT

Dzięki najnowszym nowelizacjom ustawy o podatku VAT został wprowadzony szereg udogodnień dotyczących m.in. wystawiania faktur VAT, faktury elektronicznej itp. Najciekawsze zmiany dotyczą dostosowywania polskiego rynku do elektronicznych faktur. Obecny stan prawny znosi m.in. przymus uzyskania podpisu na fakturze oraz wprowadza możliwość wysyłania faktur przez internet. Oczywiście aby taka faktura mogła zostać przesłana drogą elektroniczną muszą być spełnione pewne wymagania, które dotyczą, przede wszystkim, uzyskania zgody danego kontrahenta na przesyłania dowodów księgowych poprzez internet. Jest to o tyle istotne, że dany kontrahent musi być przygotowany do późniejszego przechowywania tych faktur w pierwotnej formie, z zachowaniem ustalonych zasad dotyczących spójności itp. oraz w sposób ułatwiający przeprowadzenie ich weryfikacji, zarówno pod kątem autentyczności jak i spójności danych. W razie ewentualnej kontroli elektroniczne faktury muszą zostać udostępnione organowi kontrolującemu w sposób pozwalający na łatwą segregację oraz nie utrudniający sprawdzenia oraz pobrania dokumentów (gdyż taka kontrola może być przeprowadzona również poza siedzibą naszej firmy- w momencie gdy zostaną pobrane odpowiednie dane elektroniczne). Taki sposób kontroli jest również wygodniejszy dla urzędników, ponieważ niemalże znikają kłopoty związane z pobraniem dużej ilości dokumentów, jak i również sama kontrola właściwa dokumentacji może być przeprowadzona dużo szybciej (warunkiem będzie oczywiście odpowiednie przeszkolenie pracowników danego organu kontrolującego).Kiedy należy zdecydować się na biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to wyspecjalizowana firma zajmująca się prowadzeniem ewidencji gospodarczych dla przedsiębiorstw. Należy również dodać, że firma taka musi spełniać ustawowe wymogi co do możliwości świadczenia usług prowadzenia księgowości dla różnych podmiotów. Takie uprawnienia mogą mieć indywidualne osoby- automatycznie uprawnienia takie nabywają doradca podatkowy oraz biegły rewident. Prawo nie wymusza na osobach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą wynajęcia firmy czy osoby zewnętrznej do prowadzenia księgowości- może ona być sporządzana przez samego przedsiębiorcę. Należy jednak w tym wypadku pamiętać, że zlecenie prowadzenia ewidencji księgowych np. prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów osobie nie posiadającej uprawnień (np. żonie czy komuś z rodziny), mimo że szeroko praktykowane, nie jest legalnym rozwiązaniem Pamiętajmy również, że jedynie w przypadku gdy naszą ewidencją zajmuje się profesjonalna firma, jesteśmy niejako zabezpieczeni przed konsekwencjami ewentualnych nieprawidłowości odnalezionych w księgowości podczas kontroli organu kontrolnego, gdyż biura rachunkowe są prawne zobowiązane do wykupienia ubezpieczeń OC. Zatem w przypadku gdy kontrola wykaże nierzetelność naszych ewidencji będziemy mieli prawo domagać się odszkodowania od ubezpieczyciela danego biura. Również odpowiedzialność karna za przestępstwa skarbowe nie będzie nas w przypadku dotyczyła, gdyż to nie my byliśmy odpowiedzialni za księgowość. Oczywiście nie będzie miało to zastosowania jeśli specjalnie wprowadziliśmy w błąd biuro rachunkowe.Rodzaje faktur.

Najpopularniejszą i wszystkim znaną fakturą jest faktura VAT. Faktura Proforma jest to faktura wystawiana nam zanim otrzymamy faktyczną fakturę. Sami również możemy klientowi wystawić fakturę Proforma. Jej zadanie jest bardzo proste. Przykładowo kiedy kupujemy towar ale na magazynie znajduje się tylko część asortymentu, który zabieramy ze sobą. Sprzedawca wystawia nam fakturę proforma na całość zakupionych towarów ale otrzymamy fakturę VAT dopiero w momencie gdy zabierzemy całość towaru. Inny przypadek kiedy spotkamy się z fakturą proforma jest wówczas gdy dokonujemy zakupów na przelew. Wówczas sprzedawca wystawia nam fakturę proforma, którą posłużymy się wpłacając pieniądze. W momencie kiedy żądana kwota znajdzie się na koncie sprzedawcy wówczas otrzymujemy towar wraz z fakturą VAT. Faktura korygująca wystawiana jest w momencie gdy nastąpił jakiś błąd przy wystawianiu faktury. W tym wypadku otrzymujemy nową fakturę z napisem KORYGUJĄCA i odniesieniem do numeru faktury, którą ma korygować. Oczywiście przechowujemy obie faktury razem przez narzucony nam okres pięciu lat na wypadek kontroli z urzędu skarbowego. Oczywiście dzisiaj nie ma obowiązku podpisywania żadnego rodzaju faktur ani przez osoby wystawiające ani też przez odbierające. Zazwyczaj sprzedawca wymaga podpisania faktury w sytuacji gdy wydaje towar a zapłata ma nastąpić w terminie późniejszym lub za pomocą przelewu na konto bankowe. Jedynym wyjątkiem kiedy podpisanie faktury jest obowiązkowe jest sytuacja kiedy wystawiamy fakturę VAT RR. Na tego rodzaju fakturze musi istnieć podpis rolnika zryczałtowanego.Płatnik VAT czy nie?

Każda osoba zakładająca własną działalność gospodarczą musi rozważyć kwestię czy warto zostać płatnikiem VAT czy też nie. Jeżeli decydujemy się na ten krok i rejestrujemy się w urzędzie skarbowym jako płatnicy VAT- w tym celu składając wypełnioną deklarację VAT-R- musimy liczyć się, że od tego momentu do cen naszych usług konieczne będzie doliczenie kwoty podatku. Wysokość owej kwoty jest procentową częścią wartości usługi jaką świadczymy. W zależności od rodzaju usług procent podatku ma inny wymiar. Oczywiście kiedy otwieramy własną nie mamy obowiązku zgłoszenia się jako płatnicy VAT gdyż jesteśmy z tego obowiązku zwolnieni. Warunkiem zwolnienia z obowiązku płacenia podatku VAT jest nie osiąganie w ciągu roku przychodu wyższego niż 40 000 zł. Jednak bycie płatnikiem VAT daje nam pewne korzyści, dzięki którym rejestracja może być bardzo opłacalna. Otóż kiedy jesteśmy płatnikami VAT możemy odliczać sobie kwoty, które musieliśmy ponieść na podatek VAT zakupując materiały służące nam do wytworzenia naszych usług lub produktów. Wobec tego należy zastanowić się czy zakupujemy rzeczywiście dużą ilość produktów, które zawierają podatek VAT oraz czy mamy sporo kosztów niezbędnych dla funkcjonowania firmy gdyż w tym wypadku mamy też możliwość zwrotu podatku VAT. Poza tym druga kwestia polega na tym kto stanowi większość naszych odbiorców. Jeżeli naszymi kontrahentami w większości są firmy wówczas lepiej być płatnikiem VAT bo firmy takie również mogą sobie go odliczyć co będzie oznaczało, że nasze usługi są dla nich tańsze więc korzystniejsze.